אם אתם רוצים לארגן חתונה קטנה בארץ – חשוב שתדעו מאיפה מתחילים, על איזה תאריכים צריכים להסתכל, איפה יכולת המיקוח שלכם גבוהה יותר וכמה עולה חתונה קטנה, בעיקר אם אתם רוצה שהחתונה שלכם תהיה ייחודית, חלומית ומרגשת עם הקטע שלכם.

אין ספק שחתונות קטנות הפכו לפופולריות יותר ויותר, במיוחד באולמות אירועים אבל מאיפה מתחילים ?
יוסי בן-עוז, סמנכ”ל המכירות של אולמי “קאסיה”, אולם של חתונות קטנות ואירועי בוטיק במרכז בא לעשות לנו סדר ולתת לנו כמה טיפים ‘איך לארגן חתונה קטנה ולהישאר עם כסף לירח דבש’.

לפני שמתחילים לארגן חתונה קטנה, חשוב לשים לב קודם כל להבחנה הגאוגרפית כפרטמר ראשון – על פי דבריו של יוסי בן-עוז סמנכ”ל המכירות של אולמי ‘קאסיה’ ועם הרבה שנים בתור מפיק חתונות בחברות נחשבות, ממליץ יוסי לחלק את ההסתכלות על המפה ל4 חלקים :

האזור הדרומי לרוב הוא החלק הכי זול, אחרי זה האזור הצפוני – “שני הקצוות האלה יתנו לנו את האזורים הכי זולים להתחתן בהם” מציין יוסי ומוסיף “אחרי זה יש לנו את אזור המרכז , גוש דן, הרצליה ומה שעד חדרה. שם העלויות הם הכי יקרות לחתונה קטנה

חתונה קטנה

בנוסף לכך, בכל אירוע גדול כ-קטן יש הוצאות קבועות שלא משתנות

ועוד כמה דברים שיהפכו את הערב שלנו לבלתי נשכח. אם אנחנו מחלקים את הסכום שהוא בערך 30 אלף שקלים  בממוצע פר מספר אורח – אנחנו נקבל מחיר מאוד גבוה. לכן, מציע יוסי “חשוב למצוא ספק שיקח את הכל כמעטפת אחת גדולה” במידה ואתם באמת רואים שזה משתלם יותר- תבחנו את האופציה הזאת במיוחד בחתונה קטנה בדרך כלל הם יתנו לכם חבילה שהיא מאוד משתלמת. כמובן כמו שלכל דבר יש לזה את ההיתרונות והחסרונות של זה, אבל בחתונה קטנה בדרך כלל ההיתרונות גוברות באופן משמעותי על החסרונות.

קרדיט : אספוסה צלמים
קרדיט : אספוסה צלמים

תאריכים לחתונה – איזה חודשים הכי מומלץ להתחתן במיוחד לחתונה קטנה ואיפה יש לנו יכולת מיקוח ואיפה פחות ?

יוסי פותח את דבריו ומציין שחודש דצמבר – עד פברואר  – הם המחירים הזולים ביותר בעולם החתונות.  חשוב להבין שבחודשים האלה האולמות אירועים נותנים חבילות של הגברה תאורה, בר בסיסי וכל המכלולים של האולם בתוך מחיר החבילה. לכן, אתם בתור חתן וכלה יכולים להוציא את המחירים הכי טובים בחודשים האלה.

אם עדיין נורא חשוב לכם לעשות חתונה בקיץ יוסי ממליץ לבדוק את חודש מאי ויולי הרבה חושבים שבחודשים האלה החתונות מאוד יקרות, אבל דווקא בחודשים האלה יש את ספירת העומר וביולי את בין המצרים וזה חודשים שלא כל כך ברור מה מותר ומה אסור. בחלק מהזמן של החודשים זה חתן ספרדי ובחלקם חתן אשכנזי. בגדול, הרבנות מחתנת בתאריכים האלה את כולם. אז ככה שאם אם אתם לא באים ממשפחה שהיא חרדית מומלץ להיצמד לחודשים האלה ולהוזיל בצורה משמעותית את ארגון החתונה.

החודשים הכי יקרים בשנה זה יוני וספטמבר, ואם אתם חתונה קטנה שרוצים להוזיל את עלויות החתונה פחות מומלץ להתחתן בתאריכים האלה, אך אם מנסיבות כאלה ואחרות ועדיין חשוב לכם להתחתן בחודשי יוני או ספטמבר חשוב ששם יכולת מיקוח היא נורא נמוכה, הם החודשים הכי יקרים הכל נובע מביקוש והיצע.

כיום בממוצע לחתונות קטנות על פי סקר שנערך באולמי ‘קאסיה’ .
אורח נותן בממוצע מתנה שנעה בין 340-370 שקלים ולכן, חשוב שכל עלות החתונה לא תעבור את הסכום הזה.

לא פחות חשוב לזכור שזהו חוויה של פעם בחיים, חשוב לנהל את החתונה בצורה חכמה וביחד. תדעו לחלק משימות בניכם ולהנות מהדרך כי היא לא פחות חשובה 🙂

יוסי בן-עוז – סמנכ”ל מכירות באולמי ‘קאסיה’

קאסיה אולם אירועים בחולון הוא יצירה של שיתוף פעולה בין האנשים המובילים בישראל בתחום המוזיקה, האירוח, הקולינריה והניהול.קאסיה אולם אירועים בחולון ממוקם במרחק נסיעה של 7 דקות בלבד מתל אביב.אולם אירועים בחולון הינו מתחם נדיר ביופיו המכיל 400 מקומות ישיבה,תפריט האירוע נבנה בשיתוף של החוגגים עם השף שבונה את המנות בהתאם להעדפות וטעמים אישיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.