מזל טוב. אתם רוצים לעמוד תחת חופה וקידושין ולהישבע אמונים. רגע מתוק לפנטז עליו אבל הוא עוד רחוק. עד שתהיו חתן וכלה תעברו בדרך כ”כ הרבה החלטות שיהיו רגעים שתשכחו את הסיבה לשמה התכנסתם ותתחילו ללכת לאיבוד (לא פיזית, בעיקר נפשית).
רגע לפני שזה קורה אני רוצה לומר לכם כמה מילים. אני רינת, מאמנת אישית ונשואה יחסית טרייה (שנתיים), זיכרון החתונה עדיין לא התפוגג לחלוטין ואם אירוע כ”כ משמעותי וקצר עדיין אינו נשכח אז סמכו עלי שההכנות, שהיו באורך הגלות, וודאי עדיין לא נשכחו…

היום של החתן והכלה?!
החתונה באופק וזה רגע מיוחד של שניכם כי זה הזמן שלכם, אבל מסתבר שהמשפחה וחברים בטוחים שגם הם מתחתנים אז יתנדבו מכל הלב להתערב בכל צעד ושעל שאתם בוחרים לעשות ואתם תנסו בנחמדות (או לא) להנהן בראש בנימוס ולשכוח מההצעות האלה. כשזה לא יעבוד אתם תתחילו להתווכח ביניכם (בני הזוג) איזה צד מתערב יותר ומי צריך להשתיק את מי. פתאום מאבק הכוחות בניכם עולה מדרגה והסתבכתם בנושא כאוב- איזו משפחה יותר מעצבנת.

מה עושים?
תהיו מוכנים נפשית לצרור הצעות מכל עבר ותכינו תשובות מראש.
מצאו את הדרך לומר באופן שלא יעלה משקעים מה כוונותיכם בנוגע להכנות. אם לא בא לכם להיכנס לשיחה כזו, תמשיכו פשוט לתאר (בהתלהבות שתדבק) את מה שאתם רוצים בתקווה הצד השני יבין שההצעה שלו פחות מתאימה כרגע.
תחליטו בניכם איך כל אחד מתמודד עם המשפחה שלו בנימוס. לא מומלץ לערבב צדדים.

יניב - דינמיקה סטודיו
יניב – דינמיקה סטודיו


הוצאות הוצאות הוצאות
חתונה זה עסק ששואב לא רק אנרגיות אלא גם את הכסף מחשבון הבנק ולכן הצבת גבולות אולי נשמע ממש לא רומנטי אבל הכרחי ביותר. תקציב חתונה טוב מומלץ לסגור בין 4 קירות ביניכם לבין עצמכם. לפני שהחמולה מתערבת. גם אם אתם מקבלים עזרה כספית, למה זה חשוב?

סביר להניח שכל אחד מכם רואה את יום החתונה קצת שונה (בכל זאת אתם שני אנשים שונים) כל שוני כזה מלווה בהוצאות שונות ולכן יישור הקו הזה יוכל לתת לכם הבנה של הצד השני. פה כבר הרווחתם: גם למדתם מה הצד השני רוצה, אולי אפילו התחלתם להעלות את הדברים על הכתב (ממליצה) וגם אתם מתחילים להבין את סדר גודל ההוצאות.


חתונה מושלמת
כיוון שלכל אחד שיגעונות משלו, חתונה היא דרך מצוינת להבין את טיב היחסים בינכם. עד כמה אתם נכונים להתפשר כשהיא ״לא מתפשרת על הפרחת יונים״ אחרי החופה והוא מוכרח להיכנס לחופה על אופנוע (היו דברים בגו). ההכנות לחתונה דורשות שרידות גבוהה ולא רק כלפי חוץ אלא גם כלפי פנים. המשפט חתונה “מושלמת” משמעה שני הצדדים מבינים שבדרך צריך להתפשר על חלומות, תקציבים ושיגעונות למיניהם.


עיניים על הפרס! לזכור תמיד את המטרה. חשוב שתבינו, החתונה תהיה הרבה יותר קצרה ממה שאתם חושבים אך ההכנות שיהיו ארוכות, ידרשו המון תשומת לב לפרטים הקטנים. לכן, לאחר שיש רשימת מטלות מסודרת, כדאי שכל אחד יתפוס פיקוד על מה שהוא טוב בו יותר וחלוקת העבודה תהיה כך ששני הצדדים מרוצים.
תחושת ה”ביחד” חשובה מאוד בתהליך הזה וההבנה שלא משנה מה יהיה בסוף, המטרה העיקרית זה לומר לסביבה הקרובה שאתם מאוהבים ורוצים לבנות בית בישראל.

בכללי חשוב לזכור היינו כבר בכמה חתונות ישראליות, אנחנו לא ממציאים את הגלגל, כל אירוע שיהיה בסוף אני מבטיחה לכם שאתם תהיו מרכז הענייניים, תככבו ברחבת הריקודים ותהיו עטופים באוהבים.  

יניב - דינמיקה סטודיו
יניב – דינמיקה סטודיו


לי זה לא יקרה?!
אני כבר שומעת אתכם בין השורות ממלמלים ״לנו זה לא יקרה״, “אנחנו מכירים אחד את השני כ”כ טוב שאין מצב שיהיו הפתעות בדרך”… כן, כן, יכול להיות שאתם צודקים אבל זה עדיין לא סותר שהשפעות חיצוניות יכולות לשנות את התמונה, ורצונות שונים יכולים להצית להבה קטנה.

לסיום, כמו כל דבר רציני בחיים שדורש תכנון וחשיבה, גם היום הזה, שהוא רומנטי להפליא דורש תכנון מאסיבי מאחורי הקלעים והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא במשא ומתן רגוע, על כוס יין, בסוף יום עבודה, כששניכם מצוידים ב”רשימות” אישיות הכוללות דגשים חשובים וחזון של האירוע מצדכם. פשוט שתפו הכל והאמינו לי זה יכול להיות פשוט נפלא!
וכמובן שוב מזל טוב!

נ.ב כל הנכתב פה טיפים שבאמת עובדים. עם זאת, הטירוף והרצון שיהיה מושלם מכניס אותנו לאיזה פינה שאנחנו לא בהכרח אוהבים או מודעים לה בזמן. אם אתם רוצים לשמור על השפיות בכל הכוח, ששום דבר לא יסיט אתכם מהמטרה ואתם רוצים ליהנות מתהליך הזה- תרגישו חופשי לדבר איתי!

רינת רחמינוב

מאמנת להתפתחות אישית לחיזוק הביטחון העצמי

אימון אישי להגשמה עצמית, לחיזוק הביטחון העצמי (תמיד יש מקום לשיפור), להעצמה אישית, לקבלת החלטות נכונה, לדעת איך לבחור מטרות שאני באמת רוצה להגשים ועוד… להוציא החוצה קצת אהבה והערכה עצמית כי מגיע לי וזה אפשרי!

לאתר שלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.