5 כלים פשוטים לניהול החתונה

למה צריך ניהול פיננסי לחתונה, ניהול חתונה, מי בכלל המציא את זה ולמה אתה בא לבאס לי  אני חולמת על השמלה הלבנה על הרגע הזה את החלום הילדות שלי ?! מגיל  שסוף סוף אני אתחתן באמת כמו שתמיד רציתי ועד שהגיע הרגע אתה אומר לי ניהול חתונה ניהול פיננסי? שחרר !

אני מסכים איתך שתדעי , ואני בעד  בעד שתתחתני בדיוק כמו שאת חולמת. אני גם חושב שבאמת מגיע לכם להתחתן כמו שאתם חולמים , אבל בואו נחשוב רגע ביחד , ה”חתונה” הזאת שאתם צועדים לקראתה זה בעצם אומר להתחיל חיים משותפים ביחד , להתחיל לגדל ולפתח את החיים עצמם – ביחד . איך אני מביאה את הגרסא הכי טובה שלי והבן זוג שלי מביא את הצד הכי טוב שלו ואנחנו יוצרים “משפחה” , וכשאתם רוצים להתחיל ליצור משפחה , איזה משפחה תרצו שיהיה לכם ?

אז כן, זה אפשרי להתחיל חיים משותפים בצורה פיננסית נכונה ותקינה ועדיין להתחתן בדיוק כמו שאתם חולמים. הכל תלוי בניהול החתונה , זה עניין של זווית ראיה עסקית – במאמר זה אני הולך לתת לכם חמישה כלים פרקטיים ליישום כדי לתכנן את החתונה בעצמכם בצורה חכמה יותר .

1 תכינו כוס קפה ענק ושבו ביחד – יצא לי לראות לא מעט זוגות שמפילים את הניהול חתונה על אחד מבני הזוג , לרוב שמים את זה על האישה והגבר בא לשלם , אני אומר לא , תהיו מעורבים תדונו על דברים ביחד תקבלו ביחד החלטות כי זה עסק לכל דבר ועניין ותמיד יותר טוב לקבל 2 דעות על החלטה עסקית מאשר לקבל אותה לבד , וחוץ מזה זה תהליך מדהים שאפשר להנות ממנו ולא להיבהל מכל המשימות שיש כל עוד יש חלוקת משימות בצורה נכונה ונעימה .

 • אז מה אני עושה עכשיו ? ” מאמי בא לך קפה ? בוא נשב קצת על החתונה שלנו ונבדוק מה הכיוון ” – ככה מתחיל ניהול חתונה נכון

   

 

2 תבואו בהמוניכם – יש איזה קלישאה שכמה שיותר אנשים באים ככה יותר טוב , ככה יש יותר מתנות יותר סיכוי לכסות את החתונה , חבר’ה צאו מהסרט , ככל שיש יותר אנשים ההוצאות עולות ככל שיש פחות ההוצאות לא גדלות הם פשוט מתחלקות על כמות אנשים יותר נמוכה זה הכל , תזמינו מי שאתם חושבים אבל עוד בדברים הראשונים שאתם יושבים עליו לפני שאתם בודקים עלויות ומתחילים לדון על הדברים תכינו רשימת “בערך” מוזמנים – כי תמיד יהיה את אימא או אבא שרוצה להזמין את החברים שלו מהבית כנסת , תיצמדו אליה – מעל 250 מוזמנים אין מצב שאתם לא עושים אישורי הגעה , היום כל החברות עושות את זה כבר במחירי שקל 90 , זה דבר שיכול להציל אירוע .

 • אז מה אני עושה עכשיו ? עם הקפה , תשבו תעשו רשימה ראשונית ותרימו טלפונים למשפחה ותשאלו אם יש אנשים נוספים שממש חשוב להם שהם רוצים להזמין לחתונה

   

3 אל תבדקו תקציב , תבדקו עלויות – אחד הטעויות הנפוצות ביותר שיצא לי לראות בניהול חתונה זה אנשים שקובעים את התקציב שלהם לפני שהם יצאו לשוק , ואף פעם לא הצלחתי להבין את זה איך אתם אומרים שהתקציב שלכם לחתונה הוא X שאתם לא יודעים כמה באמת עולה חתונה ? נשמע לכם קצת לא הגיוני ? גם לי !  אז למה אתם עושים את זה ?

 • אז מה אני עושה עכשיו ? מתחילים לבדוק עלויות – בודקים בדיוק מה אני רוצה בחתונה ומה הטווח מחירים של הדברים שמעניינים אותנו .

  via GIPHY

4 תדעו את מקומכם – היום המידע בעולם זה לא הבעיה , גוגל זמין לכם מכל מקום אתם יכולים לדעת כל דבר שתרצו בעולם תוך שניה , אז למה שלא תשתמשו בזה? תגיעו לפגישות מוכנים , תדעו איזה שאלות לשאול את האולם אירועים , תדעו מה לשאול את הdj , תדעו על מדברים אתכם שאומרים לכם אקו”ם ותבינו מה החשיבות של העיצוב הכל יש מידע באינטרנט וזה לא דורש תזוזה מהספה

 • אז מה אני עושה עכשיו ? לפני כל פגישה תקראי לפחות משהו קטן על מה צריך לשאול וכדומה זה דבר שיעניק לכם כוח ממש משמעותי ברגע שתגיעו למשא ומתן עם כל עסק , ברגע שהם יבינו שאתם רציניים הם יהיו סופר רציניים ולא זוג שבא מ Out of no where .

 

5 תהנו ! תהנו ! תהנו ! – פגשתי המון זוגות שמוטרדים מהתהליך של החתונה ומניהול חתונה , שבוכים , שרבים , שנפרדים , ש…. דיי!!! חברים זה לא באמת כזה רע , סתם עושים מזה ככה , מתי עוד יצא לכם לעשות דבר כזה ? תלכו לפגישות עסקיות , תכירו אנשים , תבחנו את הספקים , תתרגשו ! תעשו דברים מהלב ותקבלו החלטות מהבטן ומהגיון , תקבלו דעות אחד של השניה ותנו מקום לביטוי לבני הזוג שלכם ! תכבדו אחד את השני תכבדו את הבעלי עסקים תתנהגו אליהם כמו שהייתם רוצים שיתנהגו אליכם ותראו כמה אהבה ותמורה כפולה תקבלו .

 • אז מה אני עושה עכשיו ? נהנים !!!!!! מבינים שזה תהליך , מבינים שזה זמן , מבינים שזה חתונה ,ופשוט נהנים מהתליך ומנהלים את זה בצורה חכמה ביחד !

via GIPHY

 

לסיכום חתונה זה עסק לכל דבר ועניין , בדיוק כמו כל עסק אבל עסק גדול , מתי יצא לכם לאחרונה לנהל עסק של כ-100 אלף שקל (במקרה הטוב) ללילה ? כמו שכל עסק מריץ היום תוכנות ויש לו יעוץ פיננסי ויעוץ עסקי ויעוץ יעוצי.. לכם יעוץ זוגי בניכם , תדברו ,תשתפו , תחלקו משימות , ותדעו שזה רק ההתחלה , תדעו שצריך שהשילוב בין הרגש להגיון פשוט אפשרי .

 

אז שיהיה במזל טוב כן ?

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.